nasza rodzina, krewni i znajomi - dawniej i dzisiaj

Poszukiwania osób, rodzin i rodów, Zasady tworzenia drzew rodowych, Wspomnienia, reportaże, relacje,


#1 2016-09-16 18:44:52

Carolina

Użytkownik

Punktów :   

Szkoły już wychowują nowego Polaka

.

"Łamią charaktery, kręgosłupy i osobowości uczniów" - mówi Sławomir Broniarz


15-09-2016 , ostatnia aktualizacja 15-09-2016 15:36



16 września poznamy główne założenia reformy edukacji. Jednym z jej ważniejszych punktów ma być wychowanie patriotyczne. W niektórych polskich szkołach już teraz próbuje się tworzyć "nowego Polaka". W małej placówce w Gietrzwałdzie podczas rozpoczęcia roku szkolnego zabrakło flagi UE, gdyż - jak podkreśliła pani dyrektor - "to polska szkoła, a flaga UE nie jest potrzebna". Zamiast flagi UE pojawiły się za to maryjna i papieska.

.



– Przykład idzie z góry, jeśli pani premier Beata Szydło nagle zdejmuje flagę Unii Europejskiej w kancelarii rady ministrów, to dyrektorzy idą jej śladem. W tej konkretnej placówce okazało się, że jest flaga narodowa i papieska, a w programie są żołnierze wyklęci, otoczka katyńska i temu podporządkowana jest cała sfera wychowania patriotycznego szkoły. Jako dyrektorzy i nauczyciele wykazujemy tu nadgorliwość. Próbujemy zunifikować wychowanie, podporządkować je, łamiąc tym samym charaktery, kręgosłupy i osobowość młodych ludzi - mówi Sławomir Broniarz.



Według naszych informacji na pierwszej radzie nauczycielskiej nowa pani dyrektor zapytała jakby nigdy nic: "Gdzie człowiek ma usłyszeć prawdę jak nie w kościele?". Do kalendarza imprez szkolnych wpisała apel katyński i rocznicę smoleńską, a w marcu odbędzie się akademia poświęcona żołnierzom wyklętym. Rodziców zachęca się także do uczestnictwa i współpracy w organizacji uroczystości religijnych i patriotycznych odbywających się na terenie gminy, sanktuarium i szkoły. Program na rok 2016/2017 przewiduje jedynie uroczystości o charakterze narodowo-patriotycznym.

.

Offline

#2 2016-09-16 18:46:07

Carolina

Użytkownik

Punktów :   

Re: Szkoły już wychowują nowego Polaka

.

Reforma edukacji - operacja na żywym organizmie


Czego dowiemy się w piątek o przyszłości polskiej szkoły? – Jestem przekonany, że pani minister do dziś nie zna szczegółów i wciąż pracuje nad tym, co ujawni w piątek. To nie rokuje dobrze, bo oznacza, że realizowany jest doraźny cel, że nie mamy tego przemyślanego. To operacja na żywym organizmie - mówi Sławomir Broniarz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego.


W rozmowie z Renatą Kim podkreśla, że ma nadzieję, że pani minister zdobędzie się na cywilną odwagę wycofania się z początkowych założeń, także z likwidacji gimnazjów. - A jeśli nie – wracamy do PRL-owskiego modelu wychowawczego i zgadzamy się na totalny chaos edukacyjny łącznie z tym, że będą dwie różne matury - podkreśla nasz rozmówca.



http://www.newsweek.pl/polska/slawomir- … 97011.html


.

Offline

#3 2016-09-16 18:48:03

kajetana73

Gość

Re: Szkoły już wychowują nowego Polaka

masz dzieci? Nie ochrzczone? W szkole?

Bo ja mam, niecałe 7 lat ma mój syn. Nie ochrzczony, wie co to kościół. Opowiem Ci, jaka jest szkoła. Jacy są rodzice. Syn chodzi do wiejskiej szkoły, około 300 uczniów. Na moje oko, około 15-20 dzieci chodzi na etykę. Ile nie chodzi na religię - nie wiem. Jak rok temu, w grudniu na zebraniu oficjalnie przypomniałam, że szkoły w PL są świeckie i ja sobie, na lekcjach z wczesnoszkolnej nie życzę "uczenia" piosenek, wierszy o tematyce religijnej (grudzień=święta=BN) to zostałam słownie napadnięta przez kilka matek + przez wychowawczynię.


Jak usłyszałam od jednej: jak się pani nie podoba proszę dziecka w grudniu do szkoły nie posyłać... to się poddałam. Jedyne co mogłam zrobić, to wytłumaczyć synowi (wtedy miał 6 lat), że ja mu nie karzę się tego "uczyć". Że wiem decyzja trudna, ale to on musi chcieć albo nie. I mój wspaniały syn powiedział, że on nie chce.


Poszedł do wychowawczyni i oficjalnie: ja nie chcę się tego uczyć! Czy mógł wyjść z klasy? Nie, szkoła nie przewiduje takich sytuacji. Został przesadzony gdzieś do tyłu i coś tam robił. Ostatnio mówi do mnie: mama, szkoła jest bardziej kościelna niż kościół. Dlaczego? Bo na korytarzu dzieci mówią do księdza szczęść boże i do pani katechetki. Powiedziałam, że on ma mówić jak zawsze: dzień dobry.


Tobie się wydaje, że to tak łatwo się postawić? Ja, z tego co wiem z takimi poglądami mocnymi jestem jedyna w szkole. Jak jesteś jedna - nie masz szans. Zazdroszczę rodzicom, których jest w klasie kilkoro, znają się i mogą wspólnie walczyć. Dużo się w Polsce udało po 89tym. Ale każdy, każdy od Wałęsy poczynając, po posłów, senatorów dał ciała oddając kraj kościołowi.


A obecna sytuacja to skutek prawie 30 lat polityki kościoła: rasizm, ksenofobia, nienawiść do wszystkich innych. Uwierz mi. Rodzice to barany, zakłamani ludzie, konformiści. A gdy jesteś inna/ inny to nie masz szans


.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Przeprowadzki Warszawa Ciechocinek restauracje https://nortrans-przeprowadzki.pl/ skup aut serock